तपाई को पिङ्क कार्ड आएको छैन ?

शेयर गर्नुहोस्

साइप्रस-नेपाल

२९ नोभेम्बर / लिमासोल

साइप्रस आएको छ महिना भन्दा बढी हुँदा पनि तपाइँ को पिङ्क कार्ड (चल्तीको भाषामा भिसा कार्ड ) आएको छैन ? भिजा नवीकरण गरेको पनि लामो समय हुँदा पनि कार्ड आएको छैन तर नेपाल जाने बेला भयो भने तपाइँ के गर्नु हुन्छ ?

एक हजार युरो भन्दा बढि पैसा पठाउन रेमिटेन्स सेवा प्रदायक कम्पनीले पनि सक्कली भिसा माग्ने गर्दछ त्यस्तो अवस्थामा पनि के गर्नु हुन्छ ? साइप्रस प्रहरीले बेला मौका मा छड्के चेकिङ्ग गर्दा आइडि देखाउन असमर्थ भएमा सोधपुछ गर्न चौकी नै लैजान सक्छ।

साधारण तय १ देखि ३ महिना भित्र तयार हुनु पर्ने पिङ्क कार्ड लामो समय बित्दा पनि नआउदा चिन्तित हुनु हुन्छ भने यो सामान्य प्रक्रिया हो त्यसैले आत्तिनु भने हुँदैन । सिभिल रजिस्ट्रि तथा माइग्रेसन विभागले ( चलन चल्तीको भाषामा इमिग्रेसन ) तपाइको कार्ड तयार भयो भनेर आउने पत्र हुलाक मार्फत ढिलो आउन सक्ने हुँदा पनि यस्तो समस्या हुन सक्छ। प्राय: अवस्थामा मेनपावर एजेन्सीहरुले नै पिङ्क कार्ड निकालेर अफिसमा ल्याएको हुन्छ त्यसैले यस्तो अवस्थामा आफ्नो इम्प्लोयर वा मेनपावर एजेन्सीलाई सोधी राख्नु पर्ने हुन्छ।

विधार्थीहरुले भने आफ्नो कलेजमा सोध्नु पर्छ प्राय कलेजहरु ले पिङ्क कार्ड आएको जानकारी सम्बन्धित विधार्थीलाइ एस एम एस मार्फत जानकारी दिने गर्दछ। अब कुरा गरौं पिङ्क कार्ड नआएको को खण्डमा नेपाल जानु परे के गर्ने ?

माइग्रेसन विभाग बाट पिङ्क कार्ड जारी नभएको वा Application प्रक्रियामा भै रहदाको अवस्थामा Temporary Residence permit Application को सक्कली रसिद फारम 301 Or 301B पेश गरि पुन: प्रवेशका लागि रि-इन्ट्री भिसा को छाप लगाउनु पर्ने हुन्छ।

यदि Temporary Residence permit Application को सक्कली रसिद फारम 301 Or 301B को फारममा दस्तुर रकम शुन्य छ भने तोकिएको दस्तुर तिरेर रि इन्ट्री भिसा बनाउनु पर्ने हुन्छ। यसरि बनेको रि इन्ट्री भिसाले साइप्रसबाट बाहिरिएको ३ महिना भित्र प्रवेश गरि सक्नु पर्छ अन्यथा साइप्रसको लागि सो भिसा स्वत: रद्द हुन्छ।

यो कागज बनाउन तपाईले आफ्नो इम्प्लोयर(मालिक ) वा मेनपावर एजेन्सीलाइ भन्नु पर्दछ।

यदि तपाइँलाई नेपालमा पुन: श्रम स्वीकृति बनाउनु पर्ने भए नेपाली कन्सुलेट निकोसियामा सो फारम सहित सक्कली पासपोर्ट र कन्ट्रयाक पेपर लिएर “होलिडे पेपर ” बनाएर जानु पर्छ।

होलिडे पेपर बनाउन के के कागजात चाहिन्छ ? सम्पूर्ण विवरणको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस्।

कस्तो हुन्छ 301 Or 301B फारम र रि-इन्ट्री भिसाको छाप ?

दस्तुर तिरेको Temporary Residence permit Application Receipt

form 301 Cyprus civil registration and migration department
form 301B Cyprus civil registration and migration department
नेपाली कन्सुलरले छाप लगाएको 301B फारम
migration department फोटो तथा फिंगर प्रिन्ट गर्न जादा दिइने application form receipt

भिसा सम्बन्धि थप जानकारी को लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस्

शेयर गर्नुहोस्

2 thoughts on “तपाई को पिङ्क कार्ड आएको छैन ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *