साइप्रस न्युज

युरोपमा गित संगीतले हरेक समुदायलाई जोड्दै

शेयर गर्नुहोस्


दिनेश गौतम


साईप्रस मसिंर ५ गते


विश्वमा रहेका हरेक नागरिकहरुलाई अहिलेको आधुनिक गित संिगतहरुले सबै समुदायलाई एकता बद्ध बनाउन महात्वपुर्ण भुमिका खेलिरहेको एक कार्यक्रमका बक्ताहरुले जोड दिएका छन ।
स्थानिय समुदायमा तेस्रो मुलुकको एकिकरणका लागि नया च्यानल , युरोपियन युनियन तथा निकोसिया नगरपालिका ,ई कोषको सहयोग र लोसादेईल लिमिटेडको सहकार्यमा गत आईतवार साईप्रसको निकोसियामा भएको एक दिने कार्यशाला गोष्टिमा सहभागिहरुले सो कुरामा जोड दिएका हुन । विश्वमा नाम कमाएकी बरिष्ठ गितकार तथा कम्पोजर अलेक्सिया भासेलीयुको सहजिकरणमा भएको कार्यक्रममा युरोपमा हरेक दिने् तेस्रो मुलुकहरुबाट मानिसहरुको भित्रिने क्रम जारी रहेकोले गित सगींतले संसारका सारा नागरिकहरुको भावनालाई एकताबद्ध बनाएको बताएका थिए ।


निकोसिया नगरपालिकाकी समाजिक सहजकर्ता मार्गरिताले तेस्रो देशबाट आएका नागरिकहरुका लागि पुनः समाजिक समाबेसिकरण तथा एकिकृत गर्ने मनसायले कार्यक्रम आयोजना गरिएको बताएकी थिईन । कार्यक्रममा बरिष्ठ सगींतकार अलेक्सियाले सांगितले सारा संसारलाई एकतामा जोडने प्रयास गरेको र यसका लागि जाहाको नागरिक भएपनि आफु सहकार्य गरेर यो क्षेत्रलाई सहयोग गर्ने बताएकी थिईन साथै सागींतिक क्षेत्रले सबै बर्गका भावनालाई जोडने प्रयासरत रहने प्रतिबद्धता जाहेर गर्नुभएको थियो ।


सो कार्यक्रममा साईप्रसको निकोसिया नगरपालिकाकी मरिया माभ्रोउन , नेपालको तर्फबाट गैरअवसिया नेपाली सघं साईप्रसकी महिला प्रतिनिधि सिरता चौधरी , कोषाध्यक्ष दिनेश ढकाल , सदस्यहरु सरु नेपाल र राधा थापा तथा नाईजेरियाकी भिक्की मोतेति , फिलीपिन्स , सिरिया , भियतनाम , रसिया , साईप्रस लगाएत बिभिन्न देशका २५ जना भन्दा बढिले प्रतिनिधित्व गरेका थिए ।

शेयर गर्नुहोस्

Samim Desk

समिम मियाँ, लामो समय देखि साइप्रसका विभिन्न गतिविधि बारे अपडेट गर्दै आइरहनु भएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *