(अपडेट)साइप्रसमा १५ नेपालीमा कोरोना संक्रमण, आज थप एकको मृत्यु

शेयर गर्नुहोस्

२२ नोभेम्बर २०२०/ लिमासोल
कोरोना संक्रमणका कारण आज एक वृद्धको मृत्युु भएको छ । साइप्रसको स्वास्थ्य मन्त्रालयले बितेको २४ घन्टामा १८७ मा कोरोना देखिएको जानकारी दिएको हो ।
त्यस्तै, साइप्रसमा १५ जना नेपालीमा कोरोना संक्रमण भएको एनआरएनए साइप्रसले जनाएको छ । पापोस ३ जना , लार्नाकामा २ जना र निकोसियामा १० जना गरि १५ जनामा कोरोना देखिएको हो । यस अघि गरिएको अपडेटमा निकोसिया बाट ३ जना मात्र पिसिआर देखिएको भए पनि ताजा अपडेट अनुसार थप सात जनामा कोरोना पुस्टि भएको हो। हाल उनिहरु सबै आइसोलेसनमा रहेका छन् । यता, निकोसियामा ३ नेपालीको र्‍यापिड टेस्ट नतिजा पोजेटिभ आएको छ। ती ३ जना संगै एकै स्थानमा बस्ने अन्य ७ जना को भोलि पिसिआर टेस्ट हुनेछ ।

गत हप्ता पनि लिमासोलमा ३ नेपालीमा कोरोना संक्रमण देखिएको थियो। तिनै जना पनि अहिले होम आइसोलेसन मा छन्। प्राप्त जानकारी अनुसार र्‍यापिड टेस्टमा पोजेटिभ देखिएका नेपाली आइतबार निकोसियाको लिद्रामा घुमिरहेको भेटिएपछी तुरुन्तै आइसोलेसनमा बस्न पठाइएको बताइएको छ ।

नेपाली समुदायमा एकाएक बढेको संक्रमणले नेपाली हरु कोरोनलाई अझै पनि मजाक को रुपमा लिईरहेको देखिएको छ। कोरोना को दोस्रो लहर संगै साइप्रस भरि रहेका नेपालीले अझै सतर्कता अपनाउन पर्ने देखिएको छ। एक संक्रमित नेपालीको निकट सम्पर्कमा कति नेपाली आए र कति मा संक्रमण फैलियो भनेर आगामी केहि दिनमा नै थाहा हुनेछ। पिसिआर टेस्ट पोजेटिभ आएका नेपाली संग ट्राय्किङ्ग टिमले सम्पर्क गरि कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग सुरु गर्नेछ।

साइप्रस सरकारले देशभरी नै निशुल्क कोरोना टेस्ट गराइ रहेको छ । र्‍यापिड प्रविधीबाट दस देखि १५ मिनेटमै नतिजा दिने हुनाले यसबाट पोजेटिभ देखिएका व्याक्तीलाई पिसिआर प्रविधी बाट पुन: परिक्षण गराइने गरिएको छ । आज पिसिआर टेस्ट बाट १८७ र एन्टिजेन र्‍यापिड टेस्ट बाट १२१ मा कोरोना देखिएको हो । देखिएका १२१ जनाको नतिजालाई पक्का गर्न पिसिआर परिक्षण गरिने मन्त्रालयले जनाएको छ ।
हाल सम्म साइप्रस भरी ८६८५ जना सन्क्रमित भै सकेका छन् भने ४४ जनाले ज्यान गुमाएका छन् ।

read also : कहाँ कहाँ हुदै छ नि:शुल्क कोरोना टेस्ट ?

शेयर गर्नुहोस्
हाम्रो अफिसियल पेज फलो गर्नुहोस्

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *