साइप्रस न्युज

साईप्रसमा बिभिन्न समाजिक सघंसस्थाँहरुको सहकार्यमा भोली देखि राहत वितरण गरिदै

शेयर गर्नुहोस्
फोटो :- एन.आर.एन.ए. साईप्रसको फेसबुक पेजबाट

दिनेश गौतम
युरोप साईप्रस ६ अप्रिल २०२०

विश्वब्यापी महामारी कोरोना भाईरसबाट साईप्रसमा प्रत्यक्ष प्रभावित नेपाली विद्यार्थी एवमं केही कामदार लगाएतहरुलाई सहयोग गर्ने उद्देश्यले यहाका विभिन्न सघंसस्थाहरु एकजुट हुन थालेका छन । साईप्रसमा रहेको नेपाली कन्सुलेटको रोहबर तथा गैरअवसिया नेपाली सघं साईप्रसको सम्योज्कत्वमा यहा रहेका विभिन्न समाजिक सघंसस्थाहरुले आज सोमवार सम्म चार हजार ३ सय ७ युरो राहत संकलन गरेका छन । यसरी राहत सहयोग गर्नेहरुमा किरात राई यायोक्खा , प्रवासी नेपाली मचं , तमु समाज, चितवन समाज , नेपाल तमागं घेदुगं , ह्योल्मो एकता समाज , तमागं बौद्ध महासघं , नेपाल मगर सघं शेर्पा केदग , किरात याक्थगं लुम्लुगं , सघिंय लिम्बुवान समाजिक मचं लगाएतका समाजिक सघंसस्थाहरुले सामुहिक रुपमा राहत संकलन गरेको एन.आरंएन.ए. साईप्रसका सचिव पुरन मगरले जानकारी दिए ।

मगरका अनुसार राहत वितरणका लागि आफुहरुले केही निश्चित मापदण्ड बनाएर पहिलो चरणको राहत वितरण अप्रिल ७ तारिखबाट गर्न लागेको बाकी रहेका र बाकी अन्य सहयोगी दाता तथा समाजिक सघंसस्थाहरुसगं सहकार्य गरि दोस्रो चरणको राहतका लागि सहयोग जुटाउन अह्वान गरिएको बताए । राहत वितरण कार्यक्रम प्रत्येक दिन सुचना निकाली विभिन्न सहरहरुमा वितरण गरिने मगरले जानकारी दिए । गैरअवसिया नेपाली सघं साईप्रसको फेसुबक पेजमा हरेक दिन सुचना प्रकासित गरिने भएकोले सबै पिडितहरुले साझेदारी सघंसस्थाहरुसगं सम्पर्कमा रहि सहयोग गरिदिन मगरले अनुरोध गरेका छन ।
अहिले सम्म एन.आर.एन.साईप्रसले पिडितहरुको विवरण सकंलन कार्य जारी राखिरहेको छ र यसका साथै गैरअवसिया नेपाली सघंले साईप्रसमा रहेको समास्याहरुलाई नेपाली राजदुतावास , नेपाली कन्सुलृेट साईप्रससगको सहकार्य गरि नेपाल सरकारसम्म पुर्याउने काम गरिहेको बताउदै यहा रहेका नेपालीहरु प्रति आफुहरु सधै प्रतिबद्ध रहेको मगरको भनाई थियो । साईप्रसमा रहेका सबै नेपाली विद्यार्थी ,कामदार , समाजिक सघंसस्थाहरुं लगाएत विभिन्न निकायहरुसगं एनआरएनए. साईप्रस सहकार्य गरी अगाडी बढ्न प्रतिबद्ध रहेकोले अध्यक्ष दिल कुमारी तिलीजा पुनले बताईन ।

शेयर गर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *