साइप्रस न्युज

साईप्रसमा लकडाउनका विच नेपाली समुदायका मुस्लिमहरुले भब्यताका साथ मनाए ईद

शेयर गर्नुहोस्

दिनेश गौतम
युरोयिन देश साईप्रसमा रहेका मुस्लिम समुदायका युवाहरुले आज रामजानको अन्तिम दिन ईद भब्यताका साथ मनाएका छन । साईप्रस देशमा नेपाली मुस्लिम समुदायहरुको संख्या अत्यन्त न्युन रहे पनि यहा रहेका अन्य समुदायहरुलाई समाबेश गरि ईद मनाएका हुन ।

आईतवार साईप्रस नेपाल.कमले गरेको रमजान विशेष कार्यक्रममा यहा रहेका नेपाली मुस्लिम युवाहरुले रमजान मनाएका हुन । नेपालको रौतहट घर भएका अरसद खानले लकडाउनको समयमा रमजानको बर्त बस्न धेरै गाह्रो भए पनि सबै मानव लगाएत अल्लाहको अर्सिबादले राम्रोसगं सफल पारेकोमा खुसि ब्यक्त गर्दै आफूलाई सहयोग गर्ने गैर मुस्लिम समुदायका नेपालीहरु सार्थीहरुलाई बिशेष धन्यबाद दिएका छन ।

उहाले गत बर्षको तुलनामा यस बर्ष राम्रो सगं रमजान मनाउन नपाएपनि यहा रहेका अन्य नेपाली समुदाय लगाएत अग्रजहरुले हौसला दिएर भएपनि रोजाको बर्त सफल भएको बताए । उता धनुषा घर भई हाल साईप्रसमा विद्यार्थी भिषामा आएका साहिल अख्तारले यस बर्षको ईद त्यत्ति राम्रो नभएको बताए ।

अख्तरले गत बर्ष नया लुगा कपडा किनेको यस बर्ष लकडाउनले गर्दा पैसा पनि नभएको , कोठा भाडाको समेत पैसा नभएकोले यो रमजान अलि तनावपुर्णमै वितेको दुख सुनाए । उता रौतहटकै साउद्दिनले यस पालीकोृ रमजानको समयमा आफनो आमाबुवाहरुको याद धेरै आईरहेको बताए ।

साउद्दिनले यस्तो पर्बमा आफुहरुसगं काम पनि भएको पैसा पनि नभएकोले धेरै कष्टकरले रमजान पर्ब मनाएको बताए । यसका साथै यहा रहेका नेपाली समुदायका साथी भाईहरुले आफुहरुको मनोबाल बढाउन सहयोग गरेकोले रमजान पर्बका दिन धेरै खुसियाली पर्बक मनाएको साउद्दिनको भनाई थियो ।

यस्तै दुई बर्ष पहिला साईप्रस आएका रौतहतका फिरोज अहमदले रमजान आफुहरुको पवित्र महिनाको रुपमा भएको र यस लकडाउनले खानाको विषयमा दुख भए खुसि भएर मनाएको बताए ।

शेयर गर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *