स्वदेश फर्कनेहरु जुलाई ३ तारिखलाई अवसरका रुपमा लिनुपर्ने :- नेपाली राजदुतावास प्रवक्ता घिमिरे

शेयर गर्नुहोस्

साईप्रस
साईप्रसमा रहेका नेपालीहरुलाई स्वदेश फिर्ताका लागि जुलाई ३ तारिखलाई अवसरका रुपमा लिन रहेको नेपाली राजदुतावास ईजरायलका प्रवक्ता अर्जुन घिमिरेले जानकारी दिनु भएको छ ।

सोमवार साईप्रस नेपाल डटकमसगंको विशेष कुराकानीका क्रममा प्रवक्ता घिमिरेले यस अघि आफुहरुले आशा गरेको नेपाल एयरलाईन्सलाई महामारीको समयमा साईप्रस सरकार लगाएत युरोपियन युनियनले चार्टर गर्न नदिए पछि अत्यन्त दुखि भएको भन्दै फेरि नेपाल सरकारलाई साईप्रसका नेपालीहरुलाई जसरी पनि उद्दार गर्नु पर्ने आग्रह गरेको जानकारी दिनु भयो ।

उहाले भन्नु भयो आफु र साईप्रसका सघंसस्थाहरुकै आग्रहमा नेपाल सरकारले धेरै मिहनेत गरि विदेशी कम्पनी कतार एयरबेजसगं कुरा गरेर जुलाई ३ तारिखका लागि जहाज फिक्स गरेको हो यसलाई अवसरका रुपमा लिईदिनु हुन सम्पुर्ण साईप्रस र ईजरायलमा बसोबास गर्ने नेपालीहरुलाई आग्रह गर्दछु ।

प्रवक्ता घिमिरेले साईप्रसबाट नेपाल जानेहरु शुरुमा धेरैले नाम दर्ता गराएको तर टिकट काट्नेहरुको संख्या न्युन रहेको भन्दै जो साईप्रसमा समास्यामा रहेका छन उहाहरुलाई सारा साईप्रसमा रहेका सघंसस्थाहरु मिलेर स्वदेश फर्कान आग्रह गनु भयो ।

किनकी कतार एयरवेजले आफुहरुलाई सकभर धेरै भन्दा धेरै नेपालीहरु टिकट काटेमा फ्लाईट गर्न सहज हुने बताएकोले अब जो नेपाली समास्यामा छन उनिहरुका लागि यस्तो अवसर पछि नआउने भएको र नेपालमा पनि लकडाउन बढिरहेको अवस्थामा फेरि अर्को जहाज कहिले फ्लाईट गराउन सकिन्छ भन्ने टुगों नभएको घिमिरेको भनाई थियो ।

घिमिरेले अगाडी थप्दै भन्नु भयो .. नेपाल जानका लागि कुनै पनि समास्याहरु छन भने आफुहरुलाई यथासघ्रि सम्पर्क गर्न आग्रह गर्छु र नाम दर्ता छुटेकाहरुले राजदुतावासमा सिर्फ आफनो पासपोर्ट न. फोन न. लगाएत ब्यक्तिगत विवरण जुन १ तारिख सम्म टिपाउन आग्रह गर्नु भयो ।

नेपाली राजदुतावासले प्रायः हरेक दिन साईप्रस तथा ईजरायलमा रहेका नेपालीहरुलाई उद्दार गर्नका लागि आफनो समाजिक संजाल फेसबुक पेजबाट सुचनाहरु प्रवाह गरिरहेको र दुतावासमा आएका सबै ईमेल , फोनहरुको जवाफ दिनका लागि परेको घिमिरेले बताउनु भयो ।

घिमिरेले जुलाई ३ तारिख साईप्रसमा रहेका नेपालीहरुलाइक्षर्् उद्दार गर्नका लागि अन्तिम विकाल्प रहेकोले जो नेपाल जान चाहेका छन उहाहरु सक्दो छिटो टिकट काटेर सिट सुरक्षित गर्न सबैमा अनुरोध समेत गर्नु भयो ।

घिमिरेका अनुसार आफुहरु साईप्रसमा रहेका नेपालीहरुको समास्या प्रति अत्यन्त गम्भिर भएर काम गरिरहेको र कोही नेपालीहरु समास्यामा पर्न नदिनका लागि दिन रात नेपाल सरकार , साईप्रस सरकारलाई चिठि मार्फत वा फोन मार्फत आग्रह गर्दै काम गरिरहेको बताउनु भयो ।

शेयर गर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *