साइप्रस न्युज

लार्नाकामा कोरोना बढ्दै गए बिहिबार देखि नयाँ नियम लागु

शेयर गर्नुहोस्
समिम मियाँ
२४ सेप्टेम्बर २०२०/ लिमासोल

साइप्रसमा पछिल्लो केहि हप्ता देखि कोरोना संक्रमण फेरी बढ्न थालेको छ। खास गरि लार्नाका जिल्लामा बितेका केहि दिन मा संक्रमित को संख्या बढ्दै गए पछि सरकारले कोरोना संक्रमणको फैलावट रोक्न विभिन्न नयाँ कदम चालेको छ। बिहिबार सम्म संक्रमित को संख्या १६६३ पुगी सकेको छ। पछिल्लो ४८ घन्टामा लार्नाका अवस्थित दुई फुटबल क्लबका व्याक्तिहरुमा कोरोना पोजेटिभ देखिए पछि “कन्ट्राक ट्रेसिङ्ग ” गर्दा संक्रमित को संख्या बढ्दै गएको छ। लार्नाका का मेयर आन्द्रेयस भिरासले सरकारी रेडियोलाइ अन्तरवार्ता दिदै सबै नागरिकले सतर्कताका सबै उपायहरु कडाइका साथ पालन गर्नु पर्ने बताउनु भएको छ। बिहिबार बिहान देखि लागु हुने गरि आगामी दुइ हप्ताको लागि सरकारले लार्नाका का लागि नयाँ उपायहरु बारे जनाकारी दिएको छ। बिहिबार देखि लार्नाका जिल्ला भरि घरमा हुने जमघटमा बालबालिका सहित दस जना भन्दा बढी जम्मा हुन पाइने छैन। तर अन्य जिल्लाहरु मा भने ५० जना सम्म को नियम कायम नै छ। त्यस्तै चर्च, मस्जिद, मन्दिर र अन्य धार्मिक स्थलमा ७५ जना भन्दा बढी सहभागी हुन पाइने छैन यधपी सुरक्षाका उपाय र मास्क भने अनिवार्य गरिएको छ। खेलकुद सम्बन्धि सबै क्रियाकलापहरुमा दर्शक बिना नै संचालन गर्न सकिने छ। साथै रेस्टुरेन्ट भित्र पचहत्तर र बाहिर एक सय पचास जना ग्राहक राख्न अनुमति दिएको छ।

ठाउँ अनुसार ‘सोसल डिस्टेन्सिङ्ग ‘ कायम गर्नु पर्ने छ इन्डोर का लागि ३ स्क्वायर मिटर र २ स्क्वायर मिटर कायम गरिएको छ। सिनेमा हलमा पचहत्तर जना, इन्डोर थियटरमा पचहत्तर जना र ओपेन थिएटरमा एक सय पचास जना दर्शक राखी संचालन गर्न सकिने बताइएको छ यद्यपि स्वास्थ्य मन्त्रालयको निर्देशन र प्रोटोकोल अनुसारको सतर्कता अपनाउनु पर्ने छ। कक्टेल पार्टी, बिवाहका ‘बप्तिस्मा’ र बधाई दिने कार्यक्रममा प्रतिवन्ध लगाइएको छ। विवाह भोजमा भने तिन सय पचास जना सहभागी हुन सकिने निर्देशिकामा बताइएको छ।

लार्नाका जिल्लामा मा आज देखि सुरु हुने गरि तिन हजार जनाको निशुल्क कोरोना टेस्ट हुने बताइएको छ।

कहाँ र कति बेला हुन्छ लार्नाकामा कोरोना टेस्ट ? यहाँ क्लिक गरि हेर्नुहोस्।

शेयर गर्नुहोस्

Samim Desk

समिम मियाँ, लामो समय देखि साइप्रसका विभिन्न गतिविधि बारे अपडेट गर्दै आइरहनु भएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *