शुक्रबार साइप्रसमा १६६ मा कोरोना संक्रमण

शेयर गर्नुहोस्

३० अक्टोबर २०२० /लिमासोल

पछिल्लो २४ घन्टामा साइप्रसमा कोरोनाका १६६ नयाँ मामिला देखिएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार ३६७२ परिक्षणमा १६६ मा कोरोना देखिएको हो। आजको ताजा तथ्यांक सहित हाल सम्म कोरोना संक्रमित को संख्या ४२१७ पुगेको छ। कोरोना फैलावट तिव्र वृद्धि भए पछि सरकारले यसलाई नियन्त्रण गर्न देश भर विभिन्न नियम लागु गरे पनि संक्रमण को क्रम भने कम भएको छैन। मन्त्रालयले अब सुरु हुने जाडो महिनामा कोरोना संक्रमण थप वृद्धि हुने अनुमान गरेको छ।

मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार कोरोना संक्रमण पुस्टि भएका व्याक्तिको निकट सम्पर्क मा आएका व्याक्तिहरुको कन्ट्राक ट्रेसिङ्ग गरि ५९७ टेस्ट गर्दा २० जनामा कोरोना देखिएको थियो। त्यस्तै, १८०५ जनाले व्याक्तिगत रुपमा परिक्षण गराउदा १२३ जनामा कोरोना पोजेटिभ भेटिएको छ। यता, देशका २ मुख्य एयरपोर्टमा ८८७ जनाको नमुना संकलन गरि परिक्षण गर्दा ७ जनामा कोभिड १९ पोजेटिभ रहेको पाइयो।

डाक्टरको सिफारिसमा ६३ टेस्ट गरिएकोमा २ जना, सरकारी अस्पतालका ल्याबमा परिक्षण गरिएका २३४ नमुनामा ११ मा कोरोना पोजेटिभ भएका बिरामी पाइएका थिए। सरकारले विभिन्न स्कुलमा विधार्थी, शिक्षक र स्टाफहरुको परिक्षण गर्ने कार्यक्रम अन्तरर्गत ४७ परिक्षण गर्दा १ जना पोजेटिभ भेटिए भने फुटबल क्लबमा ३९ नमुनामा २ मा कोभिद १९ भएको पुस्टि भएको छ।

हाल विभिन्न हस्पिटलमा ३४ जना कोरोनाका बिरामि उपचाररत छन्। हिजो बिहिबार पनि १२१ मा कोरोना संक्रमण भेटिएको थियो।

यो पनि पढ्नुहोस : साइप्रसमा हत्या गरिएका अमागाई को हत्यारालाइ ७ वर्षको सजाय

शेयर गर्नुहोस्

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *