कोरोनाले बजायो खतराको घन्टी, एकैदिनमा ६२ जनामा कोभिड पोजेटिभ

शेयर गर्नुहोस्

१३ अक्टोबर २०२० /लिमासोल

कोरोना माहामारी सुरु भए यताकै सबैभन्दा धेरै कोभिड १९ का बिरामी फेला परेका छन्। स्वास्थ्य मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार आज ६२ जनामा कोरोना पोजेटिभ भेटिएको हो जुन मार्च देखि अहिले सम्मको परिक्षण मा सबै भन्दा धेरै हो। आजको डाटा सहित कोरोना संक्रमित को संख्या २१०९ पुगेको छ यद्यपि निको हुनेको संख्या १४४४ रहेको छ। हाल सम्म कोरोनाको कारण पच्चीस ज्यान गुमाइसकेका छन्।

गत हप्ता ३ जनाको मृत्यु हुनु र लगातार कोरोना बिरामी को संख्यामा वृद्धि भएको देखिनुले सर्वसाधारणमा स्वास्थ्य प्रोटोकोल मा लापरवाही गरिरहेको स्वास्थ्य मन्त्रालयको बुझाइ छ। शैक्षिक संस्थान, कार्यस्थालमा स्वास्थ्य प्रोतोकोल कडाइका साथ लागु नहुँदा कोरोना भाइरस खतरनाक रुपमा फैलिरहेको हालक परिक्षणका नतिजाबाट देखिएको मन्त्रालयले जनाएको छ।

जाडो महिना सुरु नहुदै संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढ्नु खतराको घन्टी भएको र कोरोना को फैलावटको आँकलन अनुसार अस्पतालमा भर्ना हुनु पर्ने बिरामीको संख्यामा थप वृद्धि देख्न सकिने अनुमान गरिएको छ।

मंगलबार ३६४५ टेस्ट गरिएको थियो। टेस्टका नतिजा सार्वजनिक हुनु अघि स्वास्थ्य मंत्रीले हालको परिस्थिति प्रति गहिरो चिन्ता व्यक्त गर्दै परिस्थितिलाइ सामान्य बनाउन आम नागरिकबाट सहयोगको अपेक्षा गरेको लिखित बयान दिएका थिए । चिन्ताजनक नयाँ तथ्यांक र अहिलेको अवस्थालाइ समिक्षा गर्न साथै यो स्थितिलाई सम्हाल्न चाल्न पर्ने सक्ने कदम बारे छलफल गर्न वुधबार बिहान विज्ञहरुको टोलि संग बैठक रहेको बताए। बढ्दो कोरोनाको संख्या संगै आम नागरिकमा फेरी लकडाउन हुने हो कि भन्ने चित्ता बढ्न थालेको छ।

साइप्रसका ताजा समाचार पढ्नुस : लिमासोल र निकोसियामा नयाँ नियम लागु

शेयर गर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *